Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
South/East 2nd XI 13 6 Mar 21 Box Hill
1/113 L Dick 48* K Brand 46  
def Endeavour Hills
111 M Fernando 35 VA Baxter 25  JJ Barr 3/8 M Khan 2/15
Box Hill City Oval 
South/East 3rd XI 13 6 Mar 21 Endeavour Hills
8/149(cc) MS Peake 54*  T Wainwright 2/21 JL Irish 2/27 P Robertson 2/30
def by Box Hill
4/174(cc) S German 77 WS Hazeldine 52  CM Peake 2/21
Sydney Pargeter Recreation Reserve Weeding Oval 
South/East 4th XI GF 27 Mar 21 Oakleigh
76  DJ Pietz 2/5
def by Box Hill
6/79  TA Shields 2/6
W.A. Scammell Reserve 
South/East 1st XI QF 14 Mar 21 Oakleigh
9/163(cc) BJ McGuinness 43 GR Vimpani 39  S Kimber 2/26 HJ Rayner 2/29 M Saeed 2/31
def Box Hill
76  JO Blyth 4/14 MP Splatt 2/12 AJ Jones 2/17
D.W. Nicoll Reserve (Warrawee Park Oakleigh) 
Kookaburra Women's Premier Firsts One Day GF 28 Mar 21 Dandenong
182 KJ Garth 52 T Atkinson 33  HM Brennan 5/32 Z Griffiths 2/22
def Box Hill
174 A Lanning 60 Z Griffiths 41 R Carter 25  KJ Garth 4/34 E Gallagher 2/32
CitiPower Centre 
Kookaburra Women's Premier Thirds 10 21 Feb 21 Prahran
8/132 N Liyanage 30  A Elliot 3/15 K Stavretis 3/15 L Dejong 2/14
def Box Hill
6/130(cc)  N Liyanage 2/21 A Quinsey-Munro 2/35
Righetti Oval 
East (A) One Day Competition 14 28 Feb 21 Norwood
6/107(cc) Z Veal 33*  Z Spicer 2/23
def Box Hill
4/106(cc) N Jadhav 33  EJ Beer 2/15
Mullum Reserve (Oval 1 (Main)) 
Kookaburra Women's Premier Seconds One Day SF 14 Mar 21 Box Hill
10/128  S Abhyankar 3/24 D Loughnan 2/14 J Doevelaar 2/20
def by Ringwood
9/171(cc) ME Thompson 28 C Stevens 27*  J Gouldson 3/23 E Stilve 2/33
Box Hill City Oval 
Under 14B EC Orr 9 12 Mar 21 Box Hill Green
65  K Davidson 3/2 S Garlick 2/12
def by Boroondara Cobras
4/117(cc)  V Munukutla 2/16
Bennettswood Reserve (South Oval) 
Under 14B F J Dobeli 9 12 Mar 21 Edinburgh Black
102 C Oliver 41*  
def by Box Hill Yellow
4/120(cc) F Downs 41* K Tailor 34 J Shepherd 29  
Alfred Crescent Oval 
Female Premier Under 18 Competition 3 27 Jan 21 Dandenong
118 T Mahendran 27  IR White 2/5 P Nelson 2/14
def by Box Hill
8/167(cc) A O'Farrell 44 IR White 26  M Phillips 2/9 A Wrigglesworth 2/14
Greaves Reserve #4 
T20 Twilight 2020/2021 2 19 Jan 21 Balwyn
9/95(cc) LA Gambell 37  S Kimber 3/8 TJ Smyth 2/9 M Saeed 2/20
def by Box Hill
3/100 TJ Smyth 54 B Nikolic 38*  
Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval) 
J G Craig Under 15 East Group 8 17 Jan 21 Bayswater
132 T Ridley 59  L  Muir 2/15 V Ramkumar 2/19
def by Box Hill
8/175(cc) SD Alberico 63 B Box 37  J Meyers 3/30
Bayswater Oval  
J G Craig Under 15 Finals QF 19 Jan 21 Ormond
2/129 M Kirkwood-Scott 73 C Costa 32  TM Reed 2/7
def Box Hill
128 A Chobisa 29 V Ramkumar 25  CZ Howe 2/14
E.E Gunn Reserve (Main Oval)